دوشنبه 8 خرداد 1396
 
ليگ برتر فوتبال ( جام خليج فارس )
  تیم بازیها امتیاز
۱ استقلال خوزستان 29 54
2 پرسپوليس 29 54
3 استقلال تهران 29 51
4 تراكتورسازي 29 48
5 نفت تهران 29 48
6 ذوب آهن 29 46
7 صباي قم 29 41
8 سايپا 29 39
9 گسترش فولاد 29 38
10 سپاهان 29 38
11 پدیده 29 36
12 فولاد خوزستان 29 34
13 ملوان بندرانزلي 29 27
14 راه آهن یزدان 29 25
15 سیاه‌جامگان مشهد 29 24
16 استقلال اهواز 29 13

 
  حسین اینانلو: باید کیفیت کاری راه آهن یزدان را ارتقا دهیم / دروازه بان های ما سهم کمی روی گل های خورده تیم داشتند


  يكشنبه 17 آبان 1394

مربی دروازه بان های کریستال توضیحات مهمی در مورد عملکرد سنگربانان تیم ارائه کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه راه آهن یزدان؛ حسین اینانلو که سابقا یکی از نامدارترین دروازه بان های ایران بود، حالا در کنار مهدی تارتار و به عنوان مربی دروازه بان های راه آهن یزدان، روی نیمکت می نشیند. از زمانی که اینانلو به تیم اضافه شده، محمدعلی رمضانیان مقابل استقلال اهواز و همچنین ایگور ننزیچ برابر گسترش فولاد در لیگ و همچنین 90 دقیقه برابر سپاهان در جام حذفی (قبل از گل هایی که در وقت های اضافی دریافت شد) توانستند دروازه شان را بسته نگه داشته و به اصطلاح «کلین شیت» کنند. حالا این امیدواری وجود دارد که سنگر طلایی پوشان با وجود تمرینات اینانلو برای گلرهای تیم، امن تر شود.

اینانلو در مورد شرایط ننزیچ و رمضانیان گفت: «گلرهای ما از نظر تکنیک، جاگیری و ارتباط کلامی با مدافعان نسبت به گذشته پیشرفت کرده اند و با وجود تمریناتی که داریم، آنها روز به روز بهتر از قبل می شوند. البته ما به زمان بیشتری نیز نیازمندیم تا شاهد افزایش میزان آمادگی گلرهای مان باشیم.»

اینانلو در خصوص عملکرد خوب ننزیچ برابر سپاهان در جام حذفی اضافه کرد: «ما همیشه عملکرد دروازه بان مان در بازی های گذشته را رصد و آنالیز می کنیم تا نقاط ضعف شان را پیدا کنیم. وقتی نقطه ضعف ها پیدا شد، آن قدر روی آن مساله تمرین می کنیم تا به طور کامل این ضعف از بین برود. یعنی اجازه نمی دهیم مسائل منفی بازی های قبل، به بازی های آینده وارد شود.»

او افزود: «البته در روز بازی با ذوب آهن در لیگ برتر، ننزیچ که 4 گل دریافت کرد، مشکل روحی نداشت و دلیل آن مساله، قدرت ذوب آهن بود. آنها به شکلی برای گلزنی اقدام کردند و توپ هایی به سمت دروازه ما فرستادند که نمی توانیم ننزیچ را مقصر گل های خورده بدانیم. این شرایط برای هر دروازه بانی به وجود می آید. مثلا مهدی رحمتی یکی از بهترین گلرهای فوتبال ایران است اما در روز بازی با راه آهن یزدان، روی یک بغل پا از پشت محوطه توسط بهادر عبدی جریمه دروازه اش را باز شده دید. در فوتبال، چنین شرایطی پیش می آید.»

اینانلو در خصوص کلین شیت دروازه بان هایش گفت: «تاکید می کنم دروازه بان های راه آهن یزدان هر روز بهتر می شوند اما باید به همه چیز توجه کرد از جمله اینکه تیم ما در دقیقه 90 بسته شده و شاید به اندازه کافی دست مربیان باز نبود. با این حال، اگر بین گل هایی که تیم ما دریافت می کند و گل هایی که دروازه بان های تیم های دیگر می خورند مقایسه کنید، حتما به این مساله می رسید که گلرهای ما، بهتر از دیگران عمل کرده اند. دروازه بان های راه آهن يزدان روی هیچ یک از گل های خورده تقصیر نداشتند یا اگر مقصر بودند، سهم کمی داشتند.»

مربی دروازه بان های راه آهن یزدان در نهایت گفت: «ما به دنبال این هستیم که اگر تیم مان گل خورد، مقصر این گل دروازه بان نباشد. یعنی تعداد توپ هایی که گلرها باید مهار کنند در طول بازی افزایش یابد و گل ساده نخوریم. سعی مان این است که کلین شیت ها را بیشتر کنیم و کیفیت کاری راه آهن یزدان را ارتقا دهیم.» 


 
       

نشانی: تهران ، خیابان کارگر شمالی ، بالاتر از پمپ بنزین ، کوچه لاله ، پلاک 21 ، ساختمان امین               شماره تماس: 021882221470                  شماره فکس: 02188016932

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه ورزشی راه آهن یزدان می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.

dddddd