دوشنبه 8 خرداد 1396
 
ليگ برتر فوتبال ( جام خليج فارس )
  تیم بازیها امتیاز
۱ استقلال خوزستان 29 54
2 پرسپوليس 29 54
3 استقلال تهران 29 51
4 تراكتورسازي 29 48
5 نفت تهران 29 48
6 ذوب آهن 29 46
7 صباي قم 29 41
8 سايپا 29 39
9 گسترش فولاد 29 38
10 سپاهان 29 38
11 پدیده 29 36
12 فولاد خوزستان 29 34
13 ملوان بندرانزلي 29 27
14 راه آهن یزدان 29 25
15 سیاه‌جامگان مشهد 29 24
16 استقلال اهواز 29 13

 
  چشم انداز راه آهن يزدان هيجان زده ام مي كند.


  سه شنبه 11 اسفند 1394

يوآنيس توپاليديس در مراسم معارفه خود از آشنايي با فوتبال ايران و سمتي كه پذيرفته است مي گويد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه راه آهن یزدان، در هفته ای که گذشت مديران باشگاه فوتبال راه آهن یزدان به علت نتایج ضعیف و قرار گرفتن در رده ی پانزدهم جدول لیگ برتر، تصمیم به تغییر و تحول در كادر فني تيم گرفتند و در همین راستا پس از قطع همكاري با مهدی تارتار سرمربي جديد خود را معرفي نمودند.
هنگام معارفه ی سرمربی جدید این باشگاه، مصاحبه ی کوتاهی با ایشان انجام شد که زحمت ترجمه ی آن را آقای فرشاد کرمی سرمربی تیم ملی دانشجویان ایران و دستيار اول يوآنيس توپاليديس کشیدند.

قبل از هرچیز به شما خوش آمد و تبریک می گویم بابت قبول سرمربی گری تیم فوتبال باشگاه راه آهن یزدان. برای شروع می خواستم اشاره ی داشته باشيد به سابقه ی مربیگريتان.

من یوآنیس توپالیدیس هستم، 10 سال در تیم ملی یونان به عنوان دستیار اول آقای اتوره هاگل مربی سرشناس آلمانی بودم كه از دستاوردهاي ما قهرمانی در جام ملت های اروپا 2004 بود و اينكه در طول دوره همكاري مشتركمان توانستيم جایگاه تیم یونان را در رنکینگ فیفا 66 پله ارتقا دهیم. در حال حاضر سه هفته است که در ایران حضور دارم و نظاره گر تمرینات راه آهن يزدان هستم. در خصوص ایران اطلاعات زيادي گرفتم و شنیده بودم که اين كشور جای بسیار خوبی براي زندگي است و هم اكنون پس از سه هفته به این نتیجه رسیدم که تصمیم درستی گرفته ام.

اما چه شد که با فوتبال ایران آشنا شدید؟ چه شد که با باشگاه راه آهن یزدان طرف قرارداد شدید؟ و از چه طریقی این قرار داد منعقد شد؟

در مورد فوتبال ایران اطلاعات چنداني نداشتم، پس از تماس با من در اروپا از چند نفر سوالاتی پرسیدم و تحقیق مختصری کردم و سپس به این نتیجه رسیدم كه ایران جای خوبی است و فرصتی خواهد بود که مي توانم از آن استفاده كنم. به ایران آمدم و سه بازی اخير راه آهن یزدان را از نزديك دیدم . ابتدا به عنوان مدير فني به تيم معارفه شدم. اما در يكي دو روز اخير مديران باشگاه از من خواستند که آيا پست سرمربي گري تيم را قبول مي كنم يا خير؟ از آنجايي كه اين پتانسيل را در باشگاه ديدم كه تيم را مي توان در لیگ برتر نگه داشت، تصميم گرفتم بمانم و كمك كنم. با اینکه راه آهن یزدان در جدول لیگ برتر جایگاه خوبی ندارد، ولی اعتقاد دارم که کیفیت تیم خیلی بالاست و با توجه به بازی هایی كه در پيش رو داريم مي توانيم نتايج دلخواه را كسب كنيم.
تمام چیز هایی که گفتم در زمینه ی فوتبال بود، ولی در بخش دیگر که آنهم بخش زندگی در ایران است بايد صادقانه بگويم امنیت و سلامتی که در این كشور حاكم است شگفت زده ام كرده و احساس بسيار خوبي بين مردم دارم.

با توجه به توضیحات شما، آيا می توان به این نتیجه رسید که شما شناخت کافی از فوتبال ایران و لیگ برتر آن نداريد؟ و آيا این مسئله در روند پیش برد اهدافتان که همان نگه داشتن تیم در لیگ برتر است و حتي ارتقا جایگاه تیم در جدول، برای شما دردسر ساز نخواهد شد؟

ببينيد ، من ساليان زيادي در بوندس لیگا بودم و بازیکنان بزرگ ایراني را مثل علی دایی، وحید هاشمیان،علی کریمی، کریم باقری و مهدی مهدوی کیا را به خوب می شناسم. آنها به من نشان دادند كه فوتبال ايران مي تواند بازيكنهاي بزرگي را در خود پرورش دهد. در اين مدت سه هفته اقامتم با پتانسيل بازيكنان راه آهن يزدان آشنا شدم و صحبت هاي متهورانه آقاي كيانيان انگيزه و هيجان من را دو برابر كرد. وقتي به چشم انداز راهتان نگاه مي كنيد و آن را زيبا مي بينيد ديگر از سختي هاي راه نمي ترسيد. من صحبتي از سقوط تيم نمي كنم چون به باقي ماندن تيم در ليگ برتر ايمان دارم و هم اكنون ميخواهم فلسفه پيروزي را بر تيم حاكم كنم. 


 
       

نشانی: تهران ، خیابان کارگر شمالی ، بالاتر از پمپ بنزین ، کوچه لاله ، پلاک 21 ، ساختمان امین               شماره تماس: 021882221470                  شماره فکس: 02188016932

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه ورزشی راه آهن یزدان می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.

dddddd